Drie democratisch gekozen social media marketing trends

18 juni 2010

Nieuws

Vanaf de Social Media Marketing 2010 conferentie (search #smmuk10) drie democratisch gekozen trends door de zaal. Het publiek (mengeling van bureaus en adverteerders) gaf via stemming aan wat volgens hun de komende anderhalf jaar de belangrijkste issues zijn in social media.
1. Geolocation tools en de convergentie van online en offline ervaringen. Er wordt wel beweerd dat 80% van alle data online, een geolocatie-element in zich heeft, alleen in de meeste gevallen worden de mogelijkheden hiervan niet benut, terwijl merken hier enorm van kunnen profiteren.
2. Meer aandacht voor ROI. Merken zouden geen social media moeten inzetten tenzij ze een duidelijk idee hebben wat ze er mee willen bereiken (dit overigens in contrast met een veel gehoord argument dat je gewoon moet experimenteren – LGS). Succes en ROI is zelden het resultaat van hoeveel mensen je als ‘Leuk’ aanmerken op Facebook, of hoeveel volgers je hebt op Twitter. Het gaat om een business ROI: toegenomen verkopen, verminderde kosten, nieuwe acquisities of nieuwe ideeën (business development).
3. Verwachte weerstand van consumenten tegen merken op sociale netwerken. Waar het in feite om gaat is relevantie. Facebook is in veel gevallen niet de juiste plek om mensen bij je merk te betrekken. Ze willen daar vooral onder vrienden zijn. Het gaat om de juiste manier op de juiste plek.

Lees het artikel op Freshnetworks.

, , ,

No comments yet.

Leave a Reply